Скъпи ученици и учители, уважаеми родители и приятели на 105. Средно училище „Атанас Далчев“,
Днес честваме един от най-светлите български празници – 24 май, Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Това е денят, в който с признателност се прекланяме пред силата на знанието, пред красотата на българското слово и пред духовния път, който ни свързва като народ.
„Върви, народе възродени,
към светла бъднина върви…“ – думите на Стоян Михайловски и днес звучат като завет, като вдъхновение и като отговорност. Те ни напомнят, че просветата е път, по който вървим заедно – ученици, учители и родители.
Скъпи ученици, пазете любознателността си, обичайте словото и книгите и откривайте в знанието сила, мъдрост и мечти.
Скъпи учители, благодарим Ви за всеотдайността, търпението и мисията да водите младите хора към светлина, мъдрост и човечност. Вашият пример и вдъхновение правят света по-добър.
Уважаеми родители, благодарим Ви за подкрепата, доверието и общата грижа децата ни да растат образовани, свободни и достойни – добри хора и активни граждани на нашата държава.
Нека в 105. Средно училище „Атанас Далчев“ духът на просвещението, родолюбието и творчеството продължава да вдъхновява всяко поколение.
Нека Словото ни води към светли бъднини!
Да пребъдат българският език и българският народ! Да живее България!
Честит 24 май!
