Скъпи ученици и учители, уважаеми родители и приятели на 105. Средно училище „Атанас Далчев“,
С голяма радост и огромна гордост Ви информираме, че отборът на 105. СУ „Атанас Далчев“ вчера взе участие в градското първенство по шахмат и постигна исторически успех за училището, спечелвайки състезанието и титлата „първенец на гр. София“.
След изключително оспорвани партии, в крайното класиране отборът в състав: Христо Славчев, Здравко Харизанов, Адриан Василев и Таисия Скороход се представи блестящо и заслужено надделя над своите опоненти. С учениците Здравко Харизанов и Адриан Василев работи треньорът г-н Радислав Атанасов, който води занимания по шахмат като извънкласна дейност в 105. СУ, а ръководител на училищния отбор е г-н Димитър Исаев.
В първенството на Столицата участие взеха най-добрите училищни отбори, класирали се от областните етапи на Ученическите игри: 23. СУ “Фредерик Жолио-Кюри”, 60. ОУ “Св. Св. Кирил и Методий, 131. СУ “Климент Аркадиевич Тимирязев”, 171. ОУ “Стоил Попов”, ЧСУ “Наука за деца” и 105. СУ. “Атанас Далчев”.
С победата в зоналния етап отборът на 105. СУ „Атанас Далчев“ си осигури участие в републиканското първенство, което ще се проведе в Габрово в периода 29-31.05.2026 г.
Пожелаваме успех на нашите невероятни деца и още много бъдещи победи на шахматната дъска и в живота!


